Puchar Silesia 2017. Katowice, 3-5.02.2017

W dniach 3-5 lutego na pływalni AZS AWF Katowice odbyła się VII edycja zawodów Puchar Silesia, w których przeszło 800 zawodników z 67 Klubów rywalizowało o medale i dyplomy. W tym roku na zaproszenie organizatorów w zawodach udział wzięły między innymi Kluby z Białorusi oraz silna ekipa z Ukrainy (Dolphin-Kiev), która zdominowała rywalizację w najmłodszych kategoriach.
Nasz Klub dumnie reprezentowało 11 Delfinów, w skład których weszli: Dagmara Białożyt, Zuzanna Jackowska, Aneta Lipowska, Kinga Macura, Emilia Mrózek, Zuzanna Pauliny, Vit Lipowski, Bartosz Loter, Bartłomiej Witoszek, Jakub Wojtyna i Piotr Zawiślak. Z tego grona medale udało się wywalczyć dwóm Naszym reprezentantom. Piotr Zawiślak w kategorii 10 lat i młodsi wywalczył srebrny medal na 200 m stylem dowolnym oraz brązowy medal na 100 m stylem klasycznym, o podium otarł się również na 50 oraz 100 m stylem motylkowym zajmując czwarte miejsca, Piotr zameldował się w pierwszej dziesiątce jeszcze dwa razy. Bartosz Loter w kategorii 11-12 lat stanął na podium zajmując drugie miejsce na 50 m stylem klasycznym oraz trzecie miejsce na 100 m tym samym stylem, do tego dołożył ósme miejsce na 100 m stylem zmiennym. Blisko podium uplasowała się również Kinga Macura, która w kategorii 11-12 lat na 50 m stylem grzbietowym zajęła czwarte miejsce. W sumie Kinga zameldowała się w pierwszej dziesiątce trzy razy, podobnym osiągnięciem może się pochwalić również Vit Lipowski, który na 50 m stylem motylkowym w kategorii 10 lat i młodsi zajął siódme miejsce. Najtrudniejsze zadanie miał przed sobą Bartosz Witoszek, który startował w kategorii Open w której rywalizowało wielu świetnych zawodników, w tym wielu reprezentantów kraju oraz Mistrz Europy Tomasz Polewka, a w poszczególnych konkurencjach sklasyfikowanych było blisko 300 zawodników. Pozostali zawodnicy zajmowali głównie miejsca w drugiej i trzeciej dziesiątce, jednak przy tak dużej liczbie uczestników nadal są to bardzo dobre miejsca. Dodatkowo każdy ze startujących pobił swoje rekordy życiowe.
Wszystkim zawodnikom którzy reprezentowali barwy Naszego Klubu serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział, a trenerom Katarzynie, Łukaszowi i Prezesowi Januszowi Widzik dziękujemy za poświęcony czas i wsparcie zawodników na zawodach.
Całą galerie zdjęć z zawodów można zobaczyć na naszym profilu na facebooku.